Uber ve Toyota otonom araçlar için ortaklık mı kuruyor?

0

Uber’in CEO’su Dara Khosrowshah Twitter’da yayınladığı bir fotoğrafta Toyota’nın başkanı Akio Toyoda ile yan yana geldiğini gösterince Toyota ve Uber arasındaki görüşmeler de ortaya çıkmış oldu. 

Uber ve Toyota ortaklığı mı?

İki şirketin, bir yıl içinde yasallaşması beklenen otonom araçlar konusunda iş birliği yapacağının altı çiziliyor. Uber’in, ABD çapında çalışmaya başlayacak binlerce sürücüsüz otomobillerini Toyota’nın sağlayacağı düşünülüyor. 

Öte yandan Silikon Vadisi’nin başarılı profesyonellerinden olan Dara Khosrowshah’ın, Toyota ile olan yakınlaşmasını Twitter’den kasten duyurduğu ve bu şekilde Uber’e otonom araç satmak isteyecek diğer otomobil üreticilerinin fiyat kırmasını sağlamak istediği de değerlendiriliyor.

Diğer bir deyişle, Uber otomobil üreticileri arasında fiyat kırdırarak çok ucuza on binlerce otonom otomobil almak için harekete geçmiş gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>