Uber uçan otomobil testlerine başlamak istiyor

0

Araç paylaşım uygulaması Uber, uçan otomobil devriminde kilit rol oynamak konusunda çok hevesli. Şirket, bir yandan uçan otomobil geliştirmek için büyük bir kaynak ayırmışken, bir yandan da uçan otomobillerinin test sürecinin başlaması için şehir yönetimleriyle detaylı görüşmeler yapıyor.

Uber’in açıklamasına göre şirket Dallas ve Dubai şehirlerinin yöneticileriyle uçan otomobil testleri konusunda anlaşmaya vardı. Buna göre Uber 2020 yılında dikine kalkıp iniş yapabilen ve insan taşıyan uçan otomobil testlerine başlayabilecek.

Şirket bu testleri hayata geçirebilmek bazı havacılık ve emlak şirketleri ile ortak çalışacak. Ayrıca, elektrikli araçlar için şarj istasyonları kuran ChargePoint Inc. de uçan otomobil testlerine katılacak. 

Uber ilk defa 2016 sonbaharında uçan otomobil üretme planlarından bahsetmişti. Şirket Şubat 2017’de ise çok önemli bir NASA mühendisini işe alarak bu konudaki ciddiyetini ispatlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>