Techinside Google News
Techinside Google News

Uber, uçan otomobiller için NASA mühendisini işe aldı

- Advertisement -

Uçan otomobil çalışmaları adına önemli projelere sahip olan Uber, Mark Moore gibi önemli bir ismi kadrosuna katmayı başardı.

Mark Moore 2010 yılında, NASA’nın Langley Araştırma Merkezi’nde çalışan uçak mühendislerinden birisi. Mühendisin en önemli projelerinden birisi elektrikli uçakların helikopter gibi havalanıp uçabilmesiydi. Bu alanda farklı sistemler üzerinde kafa yoran Mark Moore, özelikle bu projelerin gündeme geldiği dönemlerde oldukça popülerdi. Üstelik bu proje pek çok marka için ilham verici olarak görülürken, Google bile Silikon Vadisi’nde farklı firmaları finanse ederek bu alanda çalışma başlatmıştı.

Şimdi ise Google’ın rakiplerinden birisi olan Uber için Mark Moore son 30 yılını geçirdiği ABD Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’nden ayrılıyor. Uber’de havacılık mühendisliği departmanında müdür olarak yeni bir göreve başlayacak Mark Moore, bu alanda iddialı ve heyecanlı.

Uber Elevate’yi Geliştirecek

Uber Elevate olarak bilinen uçan otomobil projesinde görev alacak Mark Moore, yeni görevinde deneyimleri ile birlikte Uber’e de güç katacak.

Uçan Arabalar Gerçek Olacak Mı?

Uber henüz uçan bir araba yapmıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan raporlarda şirket, hava yolu ile yapılan yolculuklar için radikal bir vizyon geliştirdi. Bu doğrultuda da farklı projeler üzerinde çalışmalar başlatılıyor. Bu vizyondaki en dikkat çeken detay ise kuşkusuz uçan arabalar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir