Uber uçan taksilerini satışa çıkardı

0

“Uçacağız, kaçacağız, fezaya, galaksinin diğer ucuna bile taksi göndereceğiz,” gazıyla geçtiğimiz yıllarda uçan taksiler geliştirmeye başlayan Uber, boyunun ölçüsünü almış olabilir.

Şimdilik yerde iyiyiz

“Gelecek için daha az sürprizler içeren, daha kazanç garantili” operasyonlara odaklanmak istediğini vurgulayan Uber’in, uçan taksi bölümünü satışa çıkardığı dile getiriliyor.

Henüz resmi açıklamaya yapmayan Uber’in içinden sızan bilgilere göre şirket bir müşteri ile pazarlığa oturmuş bulunuyor.

Uçan taksi çalışmalarını satın almak isteyen şirket ise, Joby Aviation isimli bir havacılık şirketi. Öyle görünüyor ki, uçan taksi hayallerini Uber henüz hayata geçiremeyebilir ama bu hayalleri devam ettirip ürüne/hizmete dönüştürmek isteyen havacılık şirketleri çalışmaya devam edecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>