Uber üçüncü çeyreği başarılı şekilde kapattı

0

Uber üçüncü çeyrek

Uber üçüncü çeyreği pandemi öncesi seviyelere yaklaşarak iyi bir şekilde kapattı. Ancak şirket öz sermaye değer düşüklüğü nedeniyle zarar bildirdi.

Uber üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı

Uber’in mobilite hizmetleri için brüt rezervasyonları üçüncü çeyrekte COVID-19 öncesi seviyelere yükseldi ve şirket, sürücü arzının iyileştiğini söyledi.

Şirketin üçüncü çeyreğinde, mobilite, teslimat ve nakliye işlerinde güçlü bir büyümen yaşandı. Ancak Uber, öz sermaye yatırımlarından kaynaklanan değer düşüklüğü nedeniyle üçüncü çeyrekte 2.4 milyar dolarlık net zarar bildirdi.

Uber’in üçüncü çeyrek geliri, bir yıl öncesine göre yüzde 72 artarak 4.42 milyar dolarlık Wall Street tahmininin önüne geçti ve 4.8 milyar dolar oldu. Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, şirketin 2020’deki yeniden yapılanma kararlarının, yolculukların geri gelmesiyle birlikte firmayı büyümeye hazırladığını söyledi. Özetle;

Üçüncü çeyrek için mobilite geliri, bir yıl öncesine göre %62 artarak 2.2 milyar dolar oldu.

Teslimat geliri bir yıl öncesine göre %97 artarak 2.24 milyar dolardı.

Nakliye geliri bir yıl öncesine göre %40 artarak 402 milyon dolar oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>