Uber ve Grab arasında anlaşma imzalandı

0

Uber ve Grab

Uber ve Grab arasında imzalanan anlaşma ile Güneydoğu Asya bölgesi için yeni bir karar alındı. Bu anlaşma ile Uber ve Grab firmalarının artık rakip olmadığını söyleyebiliriz.

Uber ve Grab öz sermaye için anlaştı

Taksicilik hizmetleri, birçok ülkede yenilikçi yaklaşımlarla büyümeye devam ediyor. Özellikle Güneydoğu Asya bölgesi bu konuda büyük bir potansiyele sahip. Birçok Avrupa ülkesinde rakipsiz olan Uber, bu bölgede Grab ile rekabet etmek zorunda kalmıştı. İki şirket arasında imzalanan anlaşma ile Singapur merkezli Grab, Uber’in işini satın aldı. Bloomberg tarafından yapılan haber göre Uber, anlaşma gereğince Grab’den yüzde 25-30 oranında öz sermaye alacak.

Her iki şirketten de anlaşma detaylarına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak önümüzdeki hafta iki şirketten de bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Google tarafından ortaklaşa hazırlanan yakın tarihli bir rapora göre, taksi uygulamalarından elde edilen geliri 2017 yılında 5 milyar dolara ulaştı. Aynı rapora göre, 2025 yılında 20 milyar dolarlık bir pazar payına sahip olunması bekleniyor. Bu nedenle taksicilik hizmetleri konusunda şirketler önemli yatırımlar yapıyor ve yeni bölgelerde de müşteri potansiyelini test etmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>