Uber ve Lyft elektrikli araçlar için sübvansiyon istiyor

0

Uber ve Lyft

Uber ve Lyft için elektrikli araç kullanılmasına yok birçok resmi açıklama yapılmıştı. Ancak şirketler bunun için kamu sübvansiyonu istiyor.

Uber ve Lyft elektrikli araçlara ağırlık verecek

Kaliforniya emiz hava düzenleyicileri, Uber ve Lyft araç çağırma platformlarındaki neredeyse tüm seyahatlerin elektrikli araçlarla yapılmasını istediğini belirtti.

California Air Resources Board (CARB) tarafından önerilen ve 20 Mayıs’ta uygulamaya geçmesi beklenen kurallar, 2030 yılına kadar kat edilen binek dolu araç millerinin yüzde 90’ının elektrikli araçlardan oluşmasını şart koşuyor. Zaten Uber ve Lyft kendileri için bu yıla kadar yüzde 100’lük bir hedef belirlemişleri.

İki şirket de ABD’deki filolarını tamamen elektrikli araçlara dönüştürmek için planlamasını yapmış durumda.

Kar amacı gütmeyen bir araştırma kuruluşu Union of Concerned Scientists’e göre, devlet sübvansiyonları ve elektrikli araç maliyetlerinde öngörülen düşüşler dikkate alındığında, eyaletin 2030 standardını karşılamanın toplam maliyeti 1.73 milyar dolara ulaşabilir. Uber ve Lyfy kendileri için ortaya çıkacak maliyetleri göz önüne alarak kamu sübvansiyonu talebinde bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>