Uber ve Lyft koronavirüs için çalışanlarını destekleyecek

0

Uber ve Lyft koronavirüs

Koronavirüs tehlikesinin gün geçtikçe artmasıyla, şirketler önlemlerini daha sıkı hale getiriyor. Uber ve Lyft koronavirüs için çalışanlarını destekleme kararı aldı.

Uber ve Lyft koronavirüs önlemi aldı

Günümüzde birçok şirket çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve koronavirüsten korunmalarını sağlamak için evden çalışmaları yönünde çağrılarda bulunuyor. Uber ve Lyft, karantina bölgelerindeki çalışanlarına destek olma kararı aldı.

Paylaşılan bilgilere göre Uber ve Lyft şoferleri, koronavirüs karantinası nedeniyle çalışamadıkları zamanlarda da ücret alabilecekler. ancak bu ücret alma süresi şimdilik 14 gün ile sınırlı kalacak. Uber ve Lyft’in şoferler için bu sürede ne kadarlık ödeme yapacağıyla ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

İki şirketin Meksika ve Birleşik Krallık’ta bulunan çalışanlarının bu durumdan faydalanacağı belirtildi.

Lyft’in yaptığı açıklamada ise koronavirüsten etkilenen çalışanlar için fon ayrılmış olduğu ve bu fonun kullanılmaya başlandığı belirtildi. Uber ve Lyft’in izlediği bu stratejinin, diğer büyük şirketler için de örnek oluşturması ve yaygınlaşması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>