Uber yapay zeka laboratuvarı kurdu

0

Uber, otonom sürüş teknolojilerini, yapay zeka düzleminde yeni bir boyuta taşıyor.

Otonom sürüş teknolojisiyle ayrılmaz bir ikili olan yapay zeka konusunda çalışmaya karar veren Uber, iki yeni yatırım yapıyor.

Şirketi satın aldı çalışanlarını kendi ofisine çekti

Şirket bugün, Geometric Intelligence isimli bir yapay zeka startup’ını satın aldığını açıklamışken ayrıca satın aldıkları şirkette bulunan, konu hakkında uzman mühendislerden oluşan 15 kişilik bir ekiple Uber AI Lab isimli özel bir yapay zeka laboratuvarı kurduğunu açıkladı.

AI Lab hem araç paylaşım uygulamasının gelişimine hem de otonom sürüş teknolojisinin daha başarılı olması için çalışmalar yapacak. Böylece, kullanıcılar Uber uygulamasını indirdiklerinde, zaman alan zorlayıcı ayarlamalarla veya taksi çağırırken gereken detaylarla uğraşmadan, yapay zeka sayesinde, işlemlerini çok daha hızlıca bitirebilecekler.

Şirketten sızan bilgiler AI Lab’ın 15 kişiyle sınırlı kalmayacağını, Uber’in bu laboratuvar için agresif bir işe alma planı olduğunu ve piyasadaki önemli yapay zeka uzmanlarını ekibe katacağını da vurguluyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>