Uber, yürüyen yolcudan daha az para alacak

0

Araç paylaşım uygulaması Uber, yolcularına %25 daha az ücret ödeyebilecekleri yeni bir teklif sunuyor. Buna göre, Express Pool yöntemini kullanacak yolcular, normal yolculuk ücreti üzerinden %25 indirim alacaklar.

Son bir yılda halkın gözünde bozulan imajını düzeltmek için CEO’sunu işten çıkaran, Silikon Vadisi’nin sevilen iş adamlarından birini CEO olarak göreve getiren şirket şimdi de kaybettiği müşterileri geri kazanmak ve uygulamasını telefonlara yeniden yükletmek için ilginç bir indirim uygulaması başlatıyor.

2 dolara taksi yolculuğu

Buna göre, bir Uber aracı çağırdığında bir iki blok yürümeyi kabul edecek kullanıcılar, %25 indirim alacaklar. Express Pool ismi verilen bu yöntemde araçlar müşterileri sadece ana caddeler üzerinden alıyor ve yine ana cadde üzerinde bırakıyor. Müşteriyi almak veya indirmek için ara sokaklara girmiyor. Böylece araçlar ara sokaklarda sıkışan trafikle boğuşmak zorunda kalmadan sürekli ana cadde üzerinde dönüp müşteri alıp bırakabiliyor. Müşteriler ise araca binmek veya indikten sonra hedefine ulaşmak için bir iki blok kadar yürümeyi kabul ediyor. Böylece yolculuk ücretinde %25 indirim kazanıyor. Bu yeni yöntemle şehir içinde uygulamanın araçlarıyla yolculukların 2 dolara kadar ineceği de vurgulanıyor.

Yeni yöntem, bir yolcu araç çağırdığında otomatik olarak müşteriye teklif ediliyor. Müşterinin aracı çağırma adresi ve gitmek istediği yer analiz edilecek, araca binmesi ve inmesi gereken nokta haritada gösteriliyor. Müşteri bu teklifi kabul edecek olursa, önceden belirlenmiş olan yolculuk ücretine anında %25 indirim yansıtılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>