Uber’den Kaliforniya için U dönüşü

0

Kalifoniya’da şehir yönetiminden izin almadan otonom otomobil testlerine başlayan ve bu durum ortaya çıkınca şehir yönetiminin uyarılarını da göz ardı edip testlere devam eden ve sonunda federal hükumetten uyarı alan Uber, testlerine Arizona’da devam ederken, U dönüşü yaptı.

Bir iki ay öncesine kadar Kaliforniya’da test yapmak için izin almak zorunda olmadığını açıklayıp şehir yönetimiyle kavga eden Uber, şimdi test sürüşleri için Kaliforniya yönetiminden izin almak için başvuruda bulundu. Uber, izinler için otomobil başına 150 dolarlık ücret ödeyecek.

Şirket henüz resmen izin başvurusu yapmış değil ancak şehirde şimdiden 2 Uber test aracı görüldüğü de medyaya yansıdı. Öyle görünüyor ki, son dönemde işleri kötü giden ve müşterilerini kaybeden Uber, Kaliforniya sokaklarında, üzerinde Uber yazan lüks otonom araçlarla dolaşmanın yeniden müşteri kazanmak için doğru bir reklam/pazarlama yöntemi olduğunu düşünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>