Uber’in başı cinsel taciz iddialarıyla belada

0

Uber’in, bazı şoförlerin yolculara tecavüze kalkışması nedeniyle yaşadığı zor günler geride kalmışken şimdi de şirket içinde kadın çalışanların ağır cinsel taciz yaşadığı iddiaları ortaya çıktı.

Aralık ayında Uber’den ayrılmış şirketin mühendislerinden biri, Susan Fowler, yayınladığı blog yazısında, işe girdiği ilk günden itibaren, üstlerinin cinsel tacizine uğradığını, kendisine gelen mesajların ekran görüntüsünü alarak insan kaynaklarına bu durumu rapor ettiğinde ise, ilgili kişilerin yoğun çalışma sürecinden dolayı hata yapmış, kötü niyete sahip olmayan insanlar olarak tanımlandığını ve olayın geçiştirildiğini iddia etti.

Uber cinsiyetçi bir şirket mi?

Üstlerinin ve çalışma arkadaşlarının cinsel tacizlerine cevap vermediği için performans raporlarının da olumsuz etkilendiğini ve şirket içinde yükselmesinin engellendiğini vurgulayan Susan Fowler, Uber’de kadınlara karşı ağır bir cinsiyetçilik uygulamasının hakim olduğunun altını çizdi.

Uber’in CEO’su Travis Kalanick ise bu iddialara karşı şirket içinde acil bir soruşturma başlattıklarının altını çizdi. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>