Uber’in gelirleri ikiye katlandı

0

Son bir yıldı yaşadığı tüm dramaya rağmen araç paylaşım uygulaması Uber’in son açıklanan finansal rakamları, şirketin kasasının hiç de drama yaşamadığını ortaya koydu.

Geçen yılın aynı döneminde 800 milyon dolar kazanç elde eden şirketin son çeyrekteki kazancı iki katını da geçerek 1,75 milyar dolar oldu.

2016’da, Kasım ayından sonra Travis Kalanick’in Trump’a destek vermesi nedeniyle sosyal medyada paylaşılan Uber’i telefondan sil kampanyasında çok sayıda kullanıcı kaybetmesine rağmen Uber ABD’de kaybettiği kullanıcılardan daha fazlasını ülke dışında bulmuş gibi görünüyor.

Öte yandan bu rakamlar Uber’in henüz kara geçtiği anlamına gelmiyor. Kasasında 6.6 milyar doları olan Uber, son çeyrekte 645 milyon dolar zarar etti. Ancak şirketin en büyük zarar kaynağı olan otomobil leasing şirketini kapatmasıyla beraber önümüzdeki dönemde kar etmeye başlaması da bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>