Uber’in iddialı haritalama projesi Asya’da başlıyor

0

Uber, büyük ölçekli haritalama projesi üzerinde uzun zamandan beri ciddi bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, Asya’ya da açılma kararı alan Uber, şimdi Singapur’un sokaklarını haritalamaya başlayarak bu projenin de startını vermiş olacak.

Uber tarafından yayınlanan yeni blog yazısı ile birlikte firmanın bu konudaki amaçlarını öğrenebilmek mümkün olurken, Uber’in projesinin en önemli bölümü trafiğin daha iyi bir şekilde tanınması olacak. Uber sistemi için trafik durumunu öğrenilmesi büyük bir kolaylık sağlayacağı gibi sürücülerin nereden yolcu olabileceği, nerelerde Uber faaliyetlerinin daha iyi bir şekilde sürdürülebileceği yeni proje sayesinde çok daha kolay olacak. Yapılan resmi açıklamalarda Uber yeni proje sayesinde sistemin daha da geliştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

3 Ayda Bitecek

Uber tarafından Kanada, ABD, Meksika, İngiltere, Güney Afrika ve Avustralya’ya yönelik yapılan çalışmalara benzer bir şekilde yürütülecek bu yeni projede Singapur’un üç ay içerisinde tamamen haritalandırılması bekleniyor.

Uber ilk olarak 2015 yılında harita odaklı bir çalışmanın ilk adımlarını atmış ve özellikle Google’dan iki yönetici kiralayarak sistemin temellerini iyi bir şekilde atmayı başarmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>