Uber’in Londra lisansı tehlikede!

0

Uber’in Londra lisansı

Ehliyetsiz sürücülerin araç kullandığı iddialarının ardından Uber’in Londra lisansı tehlikeye girdi. En çok müşteriye sahip olduğu yerlerden birini kaybeden Uber, karara itiraz edecek.

Uber’in Londra lisansı mahkemede çözülecek

Uber, bazen bölgelerdeki şartlara uymadığı gerekçesiyle bazen de sürücülerinin yaptığı hatalarla lisans kaybı yaşayabiliyor. Uber’in lisansının kaybettiği son yer ise en çok müşterisinin bulunduğu yerlerden biri olan Londra oldu.

Ehliyetsiz sürücülerin Uber araçlarını kullanarak müşterilerin güvenliği tehlikeye attığı iddia edildi ve Uber’in lisansı iptal edildi.

Uber’in 21 gün içinde karara itara etme hakkı bulunuyor. Daha nce de Londra’daki lisansını kaybeden şirketin, bu kez lisansını geri alıp alamayacağı merak ediliyor. Ancak Uber’in Londra’da büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu da göz önüne alındığında, önemli bir güç kaybı yaşayacağını söyleyebiliriz.

Uber, temyiz kararı sonuçlanana kadar Londra’da hizmet vermeye devam edebilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>