Uber’in panik butonu hizmete girdi

0

Uber net

Bugün Türkiye’de Resmi Gazete’de yayına giren yeni düzenlemeyle Uber’in Türkiye’deki faaliyetleri pratik olarak engellendi ancak Uber dünyada çalışmaya devam ediyor.

Uber suçlara alet olmayacak

Uber’in kısa süre önce duyurduğu panik butonu da bugünden itibaren ABD’deki şoförlerin hizmetinde olacak. 

Güvenlik güçleriyle yapılan işbirliği ile insan kaçırma veya benzeri suçlara şahit olan Uber şoförlerinin uygulamadaki tek bir tuşa basmasıyla söz konusu otomobil polisin izlemesi altına girecek ve en yakındaki güvenlik birimleri araca müdahale edecek.

Ancak yine de polis kazara aramaların önüne geçmek için şoförle konuşarak acil durumu teyit edecek. Eğer şoför konuşacak durumda değilse polisin araç içindeki sesleri dinlemesine imkan tanıyacak. Böylece 911 operatörleri araç içinde yaşanan duruma dair bilgi sahibi olabilecek. Bu sırada uygulama da aracın içindeki müşterinin kimliğini,  aracın konumunu ve müşterinin gitmek istediği yer gibi bilgiler de 911 operatörünün önündeki bilgisayara düşecek. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>