Uber’in rakibi 1.7 milyar dolar fon topladı

0

Uber’in yaşadığı kötü günler, rakipleri için gerçek bir fırsata dönüştü. Şirket içinde kadınlara ayrımcılık yapıldığı şikayetleri, Travis Kalanick ile yaşanan sürtüşmeler, hissedarların birbirine dava açmaları, ayrıca Waymo’nun otonom sürüş teknolojisini çalma suçlamasıyla araç paylaşım şirketine dava açması derken, zor günler yaşayan şirketin en büyük rakibi Lyft, ondan boşalan tahtı doldurmak için harekete geçti.

Yeni yatırımcılarla görüşen Lyft, 1.7 milyar dolarlık fon toplamayı başardı. Lyft’in yeni yatırımcıları arasında, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in yatırım şirketi CapitalG’in 1 milyar dolar fon ayırdığı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Lyft şimdi de Uber’in Asya’daki en büyük rakibi, Grab’dan 700 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Böylece Uzak Doğulu Grab’ın Lyft’teki toplam yatırımı da 4 milyar dolara ulaşmış oldu. Grab’ın Lyft’e olan yoğun ilgisi, Singapurlu şirketin elini ABD’ye uzatmak konusundaki planlarının da işareti olarak kabul ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>