Uber’in uygulamasında büyük değişim

0

Uber, 2010’da tek tuşa basarak taksi çağırmak mantığı ile çıktığı yolda çok büyük değişimler yaşadı. Uber servisinin uygulaması artık eskisi kadar basit değil. Her şeyden önce Uber’in sayısız farklı servisi bulunuyor. UberPool, UberX, UberBlack, UberSUV, UberXL ve UberAccess gibi daha sayısız servis bulunuyor ve özellikle yeni kullanıcılar hangi servisin ne işe yaradığını anlaması çok uzun zaman alabiliyor. Bu da yeni kullanıcıların servisi kullanmaktan tereddüt etmesine neden olabiliyor.

Uber şimdi kullanıcılara sunduğu uygulamasında sadeleşmeye gitme kararı aldı. Yeni uygulama, müşterinin tek tuşa basarak bulunduğu yere bir araç çağırmasına izin verecek. Bu düstur aynı zamanda araç paylaşım uygulamasının çıkış söylemi olduğu için servisin özüne döndüğünü söylemek mümkün.

Nereye gitmek istiyorsunuz?

Uygulama artık basit bir soruyla açılacak: Nereye gitmek istiyorsunuz? Kullanıcı bu soruya haritadan lokasyon seçerek cevap verdiğinde çağırmak istediği araca dair bilgi vereceği bir ekran gelecek ve sonunda yolculuğun tahmini ücretini görebileceği ekrandan aracını çağırabilecek.

Yeni uygulama ayrıca kullanıcının ajandası ile entegre olacak. Kullanıcı, ajandasında yer alan bir etkinliğe gitmek için üzerine tıkladığında, ajanda da yer alan adres bilgisine gitmek üzere otomatik olarak araç çağırabilecek. Böylece ajandadaki adresi kopyala yapıştır süreci ortadan kalkmış olacak.

Uygulama ayrıca gidilen yere göre, yolcuya değişik içerikler gösterebilecek. Örneğin bir restorana gidiyorsa, söz konusu restorandaki menüler ve kullanıcı yorumlarına dair içerikler ekrana gelecek. Eğer bir tren istasyonuna gidiyorsa, o istasyondaki tren saatlerine dair bilgi ekrana gelecek.

Eğer kullanıcı bir toplantıya/buluşmaya gidiyorsa ve geç kalması söz konusuysa, Uber yolcu adına buluşulacak arkadaşlara önceden hazırlanmış sempatik, sevimli, küçük “geç kalacağım, özür dilerim,” mesajı gönderecek.

Tüm bu özellikleriyle Uber yeni güncellemesiyle çok kapsamlı ve çok pratik bir ulaşım portalına dönüşmüş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>