Uber’in yeni CEO’su Eylül’de kesinleşecek

1

uber

Çalışanları arasındaki cinsel taciz şikayetlerini ciddiye almamakla suçlanarak görevinden el çektirilen Uber’in kurucusu ve CEO’su Travis Kalanick’in yerine gelecek isim herkes için merak konusu.

On milyarlarca dolar değere sahip dev şirketi yönetecek yeni isim için teknoloji sektöründeki önemli profesyonellerden oluşan bir liste üzerinde çalışan Uber yönetim kurulu, listeyi 6 isimin altına düşürmeyi başarmış bulunuyor.

Uber gözünü HPE’nin CEO’suna dikti

Şirketten sızan bilgilere göre, Eylül ayında ismi açıklanması beklenen yeni CEO için en güçlü aday şu anda Hewlett Packard Enterprise’ın CEO’su Meg Whitman. Ancak HPE’nin sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, Meg Whitman teklifle ilgilenmiyor ve kendini tamamen HPE’ye adamış şekilde çalışmasına devam ediyor.

Uber’deki cinsel taciz iddialarının incelendiği iç soruşturma sırasında, 215 taciz şikayetinin ortaya çıkması, bu konuda adım atmamış olan Kalanick’in suçlanmasıyla sonuçlanmıştı. Uber’in hisselerini elinde bulunduran beş büyük yatırımcı da Kalanick’e görevinden ayrılması için baskı yapmış ve Kalanick isteksizce istifa etmek durumunda kalmıştı. Halen yönetim kurulundaki görevine devam eden Kalanick yeni CEO’nun seçilmesine de yardımcı oluyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>