Uber’in yöneticisi görevinden ayrıldı

0

Uber’in üç ay önce satın aldığı yapay zeka start-up’ı Geometric Intelligence’ın direktörü Gary Marcus, görevinden ayrıldığını duyurdu.

Uber’in otonom sürüş teknolojileri için ihtiyaç duyduğu yapay zeka rutinlerini geliştiren Geometric Intelligence, 2015 yılında kurulan bir şirket. Kısa sürede önemli ürünler geliştiren şirket Uber’in dikkatini çekmiş ve Kasım 2016’da Uber tarafından satın alınmıştı.

Şirketin kurucusu ve şu anda Uber içindeki yöneticisi olan Gary Marcus, görevinden ayrılmasının ardından, şirkette “yapay zeka danışmanı” olarak görev yapacağını duyurdu.

Marcus’la beraber Uber’e geçen 14 diğer çalışan ise Uber’de çalışmaya devam edecek. Marcus’un neden ayrılma kararı aldığıyla ilgili net bilgi yok ancak Uber içinde bir süredir devam eden yönetim krizlerinin Marcus’un bu kararı almasında etkili olduğu düşünülüyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>