Uçan araba PAL-V Pioneer tanıtıldı

0

Miami 2020’de PAL-V Pioneer isimli yeni bir uçan araba tanıtıldı. Uçan arabanın fiyatı ise adeta dudak uçuklatıyor.

Uçan araba PAL-V Pioneer özellikleri

Otomotiv sektörünün önemli isimlerinin yanı sıra bazı girişimcilerde uçan arabalara yönelik yeni projeler geliştiriliyor. Miami 2020’de PAL-V Pioneer isimli uçan arabanın prototip modeli tanıtıldı. Karada saatte 160 km hızla giden PAL-V Pioneer, havada ise 320 km hıza ulaşabiliyor.

PAL-V Pioneer geliştiricileri, hem karada hem havada gidebilen bu aracın kapıdan kapıya kadar ulaşımda kullanılabileceğini söylüyor. Ayrıca PAL-V Pioneer’in güvenilir ve kolay bir ulaşım imkanı sağladığı belirtiliyor.

Şu anda kadar 70 tane siparişi alınan aracın satış fiyatı ise 425 bin Euro olarak açıklandı. Aracın teslimatlarına ise 2021 yılında başlanacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>