Uçan askeri giysi yenilendi

0

Gravity Industries tarafından geliştirilen uçan askeri giysi için yeni özellikler deneniyor. Bu giysiye bu kez deneme amacıyla bir silah eklendi.

Uçan askeri giysi için silah eklentisi

Askeri teknolojilerin önemi, son dönemde ülkeler arasında yaşanan gerginlik nedeniyle artıyor. Gravity Industries isimli bir şirket, askeri giysilere yeni bir özellik kazandırarak, giyen kişinin havalandığı özel bir askeri elbise geliştirmişti.

Denemeleri devam eden bu askeri elbise, şirketin yaptığı inovatif dokunuşlarla yeni özellikler kazanıyor. Gravity Industries son olarak giyside, pilotun arka tarafında yer alan bir silah eklentisi kullandı. Böylelikle askeri elbiseyi giyen kişi nereye bakarsa, silah da oraya yöneliyor ve ateşleme yapabiliyor.

Airsoft silahla yapılan denemelerde silahın başarılı bir şekilde ateşlendiği belirtiliyor. Şu anda test aşamasında olan yeni özelliğin, bu kıyafetlerde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>