Uçan motosiklet satışa çıkıyor

0

uçan motosiklet

Howersurf tarafından geliştirilen uçan motosiklet satışa çıkıyor. Gerekli güvenlik sertifikalarını alan uçan motosiklet, 150 bin dolara satılıyor.

Uçan motosiklet için depozito isteniyor

Rusya merkezli Howersurf, geçtiğimiz yıl hoverbike konsepti kapsamında Scorpion 3 isimli aracını duyurmuştu. Pervanelerin açıkta olduğu olduğu bu model, güvenlik konusunda birçok eleştiri almıştı. Gerekl güvenlik ve uçuş sertifikalarını almayı başaran Scorpion 3 artık satışa çıkıyor.

10 bin dolar depozito ödenerek alınabilen aracın satış fiyatının 150 bin dolar olduğu belirtiliyor. Satın alan kişinin yaşadığı ülkeye bağlı olarak teslimat 2-6 ayda gerçekleştirilecek.

4 pervanesi ile 5 metre yükseklikte uçabilen Scorpion 3 sadece 114 kg ağırlığında. Saatte 96 km hıza ulaşabilen araç, tam şarj ile 10-25 dakika uçuş imkanı sağlıyor. Tam şarj olması ise 2.5 saat sürüyor. Scorpion 3 için Dubai’de güvenlik görevlilerinin kullanımı için bir sözleşme de imzalandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>