Uçan taksi Y6S Plus tanıtıldı

0

uçan taksi Y6S Plus

Autonomous Flight tarafından uçan taksi Y6S Plus tanıtıldı. Y6S Plus, şehir içi ulaşım için büyük kolaylıklar sağlayacak.

Uçan taksi Y6S Plus özellikleri

Drone’larla hava araçlarında başlayan hızlı dönüşüm, uçan taksilerin geleceği için büyük umut oluyor. Bu alanda birçok başarılı uçan taksi girişimi yer alıyor.

Son olarak Autonomous Flight tarafından geliştirilen Y6S Plus isimli uçan taksi görücüye çıktı. Dikey iniş ve kalkış (VTOL) desteği bulunan Y6S Plus, isminden den anlaşılacağı üzere 6 kişi taşıma kapasitesine sahip. İlgi çekici bir tasarıma da sahip olan Y6S Plus’ta 3 adet pervane bulunuyor.

200 km/s hıza ulaşabilen Y6S Plus, tam dolu batarya ile 130 km mesafe gidebiliyor. Bu özellikleriyle Y6S Plus’ın uzun mesafeler yerine şehir içi kullanımının daha pratik olacağı belirtiliyor. Şirketin kurucusu Martin Waner ise uçan hava taksilerinin 15 yıllık süreç içinde yaygın hale gelmesini beklediklerini belirtiyor.

Şu anda sadece tanıtımı yapılan Y6S Plus’ın ne zaman kullanıcılara sunulacağı da merak konusu diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>