Uçuş güvenliği blockchain ile sağlanacak

0

uçuş güvenliği blockchain

Aeron tarafından geliştirilen yeni bir projeyle uçuş güvenliği blockchain ile sağlanacak. Tüm uçuş kayıtları blockchain sistemi ile takip edilebilecek.

Uçuş güvenliği blockchain ile nasıl sağlanıyor?

Blockchain üzerine çeşitli projeler geliştirien Aeron, son olarak havacılık üzerine yeni projesini tanıttı. Ethereum’un ERC-20 standardıyla uyumlu olan projede, uçuş kayıtları tutuluyor. Bu kayıtlar ile uçuşların takibi e uçkaların bakım takibi yapılabiliyor. Aeron’un sistemi ile şu ana kadar 10 bin adet uçuş kaydı alındı.

Binance, HitBTC, Bit-Z, Coinrail, KuCoin, DDEX gibi kripto para borsaları tarafından da desteklenen proje, Ulusal İş Havacılığı Derneği (NBAA) ve Avrupa İş Havacılığı Derneği (EBAA) organizasyonlarına katıldı.

Şeffaflık ve güven politikası izleyen proje özellikle pilotlar, operatörler, uçuş okulları ve havayolu şirketleri tarafından dikkat çekiyor. Şirketler için ticarileştirilen bu projenin, kullanıcı kitlesinin yolculara kadar genişlemesi hedefleniyor.

Aeron, uçuş güvenliğine meraklı olanlar için Aerotrips.com adlı web sitesini kurdu. Ayrıca Aerotrips’e blockchain entegrasyonu da yapıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>