Ucuz elektrikli araç Kandi K27

0

Ucuz elektrikli araç

Ucuz elektrikli araç denilince akla hep Çin merkezli markalar geliyor. Kaliforniya’daki en ucuz elektrikli araç unvanını, Çin’de üretilen Kandi K27 aldı.

Ucuz elektrikli araç Kandi K27 özellikleri

Çin merkezli markalar, elektrikli araç sektöründe yaşanan dönüşümün daha hızlı olmasını sağlıyor. Uygun fiyatlı modelleriyle Çinli markalar, elektrikli araçları daha ulaşılabilir hale getiriyor.

Kandi isimli bir üretici tarafından yapılan açıklamada, Kandi K27’nin ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki en uygun fiyatlı elektrikli araç olduğunu duyurdu. Kaliforniya’da yollara çıkabilmek için gerekli izinleri de alan Kandi K27, 8 bin dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor.

Aslında 20.499 dolarlık satış fiyatıyla duyurulan ve daha sonra 17.499 dolar olarak fiyatı indirilen Kandi K27’nin Kaliforniya’daki fiyatında teşviklerin büyük bir payı var. Yani eyalet bazında uygulanan teşvikler sayesinde Kandi K27’ye 8 bin dolarlık bir fiyata sahip olunabiliyor.

Oldukça küçük bir araç olan Kandi K27 sadece 3.45 metre uzunluğunda. 4 yolcu kapasiteli Kandi K27’nin 17,7 kWh’lik küçük bir bataryası bulunuyor. Maksimumum 100 km/s hıza ulaşabilen Kandi K27’nin şarj süresi ise 7 saat olarak açıklanmıştı. Ucuz bir seçenek olmasına rağmen teknik özellikleri nedeniyle Kandi K27’nin çok yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>