UEFA blockchain ile bilet satışı yaptı

0

UEFA blockchain

UEFA blockchain kullanarak bir ilke imza attı. Süper Kupa maçının bilet satışları blockchain teknolojisi ile gerçekleşti. Bu şekilde daha basit ve daha güvenli bilet satışları yapılabildi.

UEFA blockchain kullandı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), geçtiğimiz günlerde futbol tarihinde bir ilke imza attı. Bilet satışlarını daha basit ve güvenli hale getirmeyi hedefleyen UEFA, Real Madrid ve Atletico Madrid arasındaki süper kupa maçı biletlerini blockchain ile sattı. UEFA’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, bilet dağıtım sisteminin şekilde daha güvenli olacağı ve biletlerde yapılan sahtekarlıkların önüne geçileceği belirtildi.

UEFA bu uygulamayı mobil aracılığıyla alınan biletler üzerinde test etti. Bu bilet sistemi, stat girişindeki bluetooth bağlantılı cihazlarla entegre bir şekilde çalıştı. UEFA, sistemin başarılı bir şekilde çalıştığını ve biletlerde hiçbir sorun yaşanmadığını belirtti.

Aslında daha önce maç biletlerinde blockchain kullanılması konusunda çeşitli projeler yapılmıştı. Daha önce Lyon’da oynanan bir futbol karşılaşmasının biletlerinin yüzde 50’si blockchain sistemi ile satılmıştı. Ancak Süper Kupa maçındaki uygulamada bu oran yüzde 100’e çıkarıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>