Techinside Google News
Techinside Google News

Horizon Europe’dan startuplar için 2024 çağrısı

6 Haziran – 19 Eylül 2024 arasında başvuru kabul edecek HORIZON-EIE-2024-CONNECT-02-01 kodlu çağrı startupları hedefliyor

Avrupa İnovasyon Ekosistemleri (European Innovation Ecosystems – EIE) Avrupa inovasyon ekosistemleri arasındaki bağlantıların ve iş birliklerini artırmayı amaçlıyor. Ufuk Avrupa’nın bu programı; araştırma enstitüleri, teknokentler, kuluçka merkezleri, melek yatırımcılar, sermaye yatırım şirketleri, kalkınma ajansları, araştırma ve teknoloji kuruluşları, sivil toplum kuruluşları gibi inovasyon aktörleri ve ağları ile KOBİ’ler, startup’lar, kamuya ait işletmeler, üniversiteler ve özel şirketler olmak üzere geniş bir hedef kitleye sahip.

CONNECT çağrıları inovasyonu artırma amaçlı

Avrupa İnovasyon Ekosistemleri programı altında yer alan CONNECT çağrıları, ulusal, bölgesel ve yerel ekosistemlerin mevcut güçlü yönlerinden yararlanarak, sürdürülebilir iş büyümesi ve ağ bağlantısını güçlendirmek için tüm aktörlerin ve bölgelerin katılımını teşvik etmeyi hedefliyor.

- Advertisement -

Projelerin yeşil, dijital ve sosyal geçişler de dahil olmak üzere toplumun yararına olan zorluklara yönelik kolektif amaçların üstlenilmesi ve gerçekleştirilmesi için Avrupa Birliği (AB) çapında birbirine bağlı, kapsayıcı inovasyon ekosistemleri oluşturma amacını taşıması gerekiyor.

Üç bağımsız tüzel kişi isteniyor

6 Haziran – 19 Eylül 2024 arasında başvuru kabul edecek HORIZON-EIE-2024-CONNECT-02-01 kodlu çağrı “Akademik Çevreler ile Girişimlerin İş Birliğini Genişletmek” (Expanding Academia-Enterprise Collaborations) başlığını taşıyor.

Beklenen proje çıktıları

  • Yapay Zeka, Gelişmiş Bilgi İşlem, Siber Güvenlik, Yeni Nesil İnternet, Blok Zinciri, Nesnelerin İnterneti, Metaverse, Enerji, Greentech, AgriTech ve Fintech başta olmak üzere stratejik dijital teknolojiler ve derin teknoloji inovasyonlarında Avrupalı startup’ların pazar ayak izinin arttırılması,
  • EIT ve EIC destekli startup’lar ve Mükemmellik Mührü sahipleri de dahil olmak üzere startup’ların ilgili yerel ve/veya Avrupa ekosistemleri, toplulukları ve potansiyel yeni marketlerle bağlantısının güçlendirilmesi,
  • AB tarafından finanse edilen dijital ve derin teknoloji startup’ların EIC, EIT ve Bilgi ve İnovasyon Toplulukları (KICs), InvestEU, Dijital Avrupa Programı, Women TechEU gibi girişimler ve kurumsal inovasyon yatırımcıları ile eşleştirilmesinin sağlanması.

Hedef gruplar: Startup ekosistem kurucuları, melek yatırımcı organizasyonları, girişim sermayesi kuruluşları, hızlandırıcılar, kuluçka merkezleri, startup dernekleri.

Çağrı kapsamında toplam 6 projeye 12 milyon euroluk destek sağlanacak. Başvuru yapan konsorsiyumun en az 3 farklı Ufuk Avrupa program ülkesinden (biri AB üye ülkesi olması şartıyla) üç bağımsız tüzel kişiliği içermesi gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir