Ultra hızlı elektrikli scooter tanıtıldı

0

hızlı elektrikli scooter

Ultra hızlı elektrikli scooter Wolf King tanıtıldı. Mini bir elektrikli araba kadar güçlü olan Wolf King, off-road için tasarlandı.

Ultra hızlı elektrikli scooter: Wolf King

Elektrikli araç sektöründe çok hızlı bir büyüme yaşanırken, elektrikli scooter son yılların en dikkat çeken araçları diyebiliriz. Şehirlerde ulaşımı kolaylaştıran scooterlar, araç paylaşım şirketleriyle daha da yaygın hale geliyor.

Artan bu taleple birlikte farklı markalardan birçok yeni model de karşımıza çıkıyor. Voro Motors ise elektrikli scooterlar için performans odaklı bir yaklaşımla ilginç bir modele imza attı. Şirket tarafından tanıtılan Wolf King isimli scooyer, saatte 96.5 km hıza ulaşabiliyor. Elektrikli scooterın 80 km/s hıza ulaşması ise sadece 4,8 saniye sürüyor.

hızlı elektrikli scooter

72V-28Ah’lik bataryaya sahip olan Wolf King’in tamamen şarj olması ise 5 saat sürüyor. Ayrıca 45 derecelik engebeli yollarda bile hareket edebilen scooter, bu yönüyle bir hayli gelişmiş seviyede diyebiliriz. LCD panel aracılığıyla ise scooter hakkında çeşitli bilgiler alınabiliyor.

Elbette bu scooter şehirlerde kullanılmak üzere tasarlanmadı. Çünkü birçok ülkede elektrikli socoterlar için güvenlik amacıyla çok katı hız sınırları uygulanıyor. Wolf King ise daha çok off-road tutkunlarına hitap ediyor. Mart bitimiyle satışa sunulması beklenen Wolf King’in satış fiyatı ise 2 bin 999 dolar olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>