Ultra mini Windows 10 PC’ler geldi

0

_83424660_1207172f-dae1-4575-8e9f-d06a62c252d6Tayvanlı bir firma olan Quanta, fiş benzeri bir arayüze sahip ultra küçük Windows 10 PC sistemini tanıttı. Direkt olarak güç soketi içine giren ve TV’ler için HDMI portu ile iki de USB girişi bulunan Compute Plug aslında sektörde bir ilk de değil, zira Marvell 2009 yılında benzeri özelliklere sahip bir ürünü tanıtmıştı. Sistemler daha çok okul ve akıllı evler için kullanıma sunuldu.

Öte yandana bir başka duyuru da Microsoft’tan geldi. Şirket wi-fi destekli Quanta Compute Plug adlı Windows cihazı kendi blog’u üzerinden tanıttı. Kablo bağlantılı ürün ses kontrollü bir portatif PC sistemi şeklinde, denilirken Cortana sayesinde Bluetooth üzerinden sesli kontrol sağlanacak, bilgisi tekrarlandı.

Yazılım şirketi ayrıca Foxconn tarafından üretilen bir başka alışılmamış ürünü sundu. The Kangaroo isimli cihaz, portatif bir harici disk’e benziyor ve üzerinde parmak izi tarayıcı arayüzü barındırıyor. Bataryası ise 6 saat boyunca dayanıyor. Microsoft’a göre The Kangaroo adlı ürün TV’leri tam bir Windows 10 PC’ye dönüştürebiliyor.

CSS Insight’tan Peter Bryer de, Windows 10’un çok daha geniş bir destek skalaasına sahip olduğunu, esnekliğin had safhaya çekildiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>