Ultrason bantları ile sağlık takibi yapılıyor

0

Ultrason bantları

Geliştirilen yeni ultrason bantları, kullanıcının tansiyonunu ölçerek sürekli ve sağlıklı veri akışı sağlıyor. Ultrason bantları, tansiyon ölçümünü daha kolay bir hale getiriyor.

Ultrason bantları nasıl çalışıyor?

Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları, koldan ölçülen preferik kan basıncına alternatif olabilecek yeni bir tansiyon ölçme yöntemi geliştirdi. Geliştirilen yeni bir bant, ultason dalgalarını kullanarak kan basıncını ölçebiliyor. Derinin 4 cm altına gönderilen ultason dalgaları ile kan damarları izlenebiliyor ve merkezi kan basıncı ölçülebiliyor.

Daha sonra ölçülen veriler, ikinci bir okuyucu aracılığıyla alınabiliyor. Böylelikle kişinin kan basıncı verileri doğru ve eş zamanlı bir şekilde takip edilebiliyor.

Gönüllü kullanıcılar ile otururken, egzersiz yaparken gibi çeşitli faaliyetlerde yapılan testlerde doğru veriler elde edildi. Araştırmacılar, bir sonraki aşamada ise ameliyat sonrası gibi durumlarda hastaların kan basıncını devamlı olarak ölçebilmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>