Techinside Google News
Techinside Google News

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor!

- Advertisement -

Kamu Teknoloji Platformu tarafından 3.kez düzenlenecek olan “Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı” 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Ankara JW Marriott’de gerçekleştirilecek. “Küresel Başarı’nın Yeni Anahtarı: Şehirlerin Liderliği” teması ile gerçekleşecek konferans dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak.2001-2014 yılları arasında görev yapan Paris’in efsanevi belediye başkanı Bertrand Delanoe  ve Newyork Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Direktörü Jeff Merritt şehircilik ve teknoloji tecrübelerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelecek.

 Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor

Kamu Teknoloji Platformu’nun başlatmış olduğu akıllı şehirlere dönüşüm kapsamında Türkiye’de başarılı kamu projelerinin tanıtılması, belediyelerin akıllı şehir yatırımlarını paylaşması ve dünyanın önde gelen şehirleri ile bilgi paylaşımı yapılması sağlanacak.   Konferans akıllı şehir konusunda bir kez daha tüm paydaşları ve ekosistemi bir araya getirecek.

Şehirler artık insan sermayesiyle, marka değeriyle, ekonomileri ile ülkelerden daha önemli durumda. Şehirler ekonominin yeni itici gücü! Şehirler bugün günümüzün başlıca zorlukları ile mücadelede liderlik edecek heyecanlı bir pozisyonda. Bu yıl küresel rekabette şehirlerimizin pozisyonu, rekabet gücü, marka değeri ne durumda, bu sürecin ekonomiye, turizme ve yaşam kalitesine etkisi nasıl? Tüm bu süreçleri akıllı şehir ile nasıl iyileştirilebilir?Bu sorunların cevapları konferansta aranacak.Yine Şehirlerin dönüşümünde teknolojinin rolü ile birlikte, şehir ekonomileri, kamu-özel sektör işbirliği modelleri ve şehirlerin sürdürülebilirliği konferansın ajanda başlıklarından sadece birkaçı.

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı gündeminde neler var?

2 gün sürecek konferansta; 100’e yakın konuşmacı, 60’dan fazla belediye misafir edilecek. Kamu-özel sektör arasında önemli bir iş geliştirme köprüsü kuran etkinlikte aynı zamanda şehirlerin trafik, enerji, güvenlik, alt yapı gibi sorunlara  çözüm aranacak. Şehircilik finansmanı konusunda da yeni açılımların yapılacağı konferansta belediyelerin mega yatırımları için çeşitli modeller tartışılacak.

Konferansta dünyaca ünlü konuşmacılar global trendleri ve fikirleri paylaşırken aynı zamanda da kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri de şehirlerimizin dönüşümü için birlikte en iyi fikirleri üretecekler. Şehirlerin sermayesi olan insan kaynağı, rekabet gücü, kültür ve teknoloji gibi alanların şehirleri nasıl daha güçlü hale getirebileceği konuşulacak. Akıllı şehirler ile şehirlerin liderliği arasında bulunan bağ masaya yatırılacak! Amaç Türkiye’de akıllı şehirler ile lider şehirler çıkarmak olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir