UNESCO Dünya Mirası bölgeleri sanal turla gezilebilecek

0

Google sanal tur

Google Arts&Culture ile Google UNESCO Dünya Mirası bölgeleri sanal turla gezilebilecek. Ayrıca eğitimciler de öğrencilerine bu bölgeleri anlatabilecek.

Google UNESCO Dünya Mirası bölgeleri için sanal tur düzenliyor

COVID-19’un yayılmasını engellemeye yönelik kısıtlamaların nedeniyle seyahat çoğumuz için belirsiz ve riskli bir hal olmaya devam ediyor. Yine de dünyanın bazı kültürel simge yapılarını ve en önemli doğal güzellikleri keşfetmenin bazı yolları var.

Artık bu seçeneklerden biri, pek çok UNESCO Dünya Mirası bölgesini sanal turlar kütüphanesine ekleyen Google Arts&Culture. Artık Google’ın bu yeni aracıyla Fransa kanalları, Kolezyum, Kilimanjaro Dağı ve Güney Kore’deki yanardağlar gibi yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Rio de Janeiro’nun manzarasını görebilir, Tac Mahal’e göz atabilir ve Meksika’da neredeyse balinalarla yüzebilirsiniz.

Dijital seyahat imkanı sunan Google Arts&Culture, eğitimciler için de büyük kolaylık sağlıyor. Değerli kaynakları kanıtlayarak, eğitimcilerin öğrencilere doğal ve kültürel miras hakkında bilgi vermelerine yardımcı olabilecek. Dünya Mirası alanları, birçok büyük müze sergileri, elektronik müzik tarihi ve artırılmış gerçeklik galerileri dahil olmak üzere Google Arts&Culture’daki önemli kültürel yerlerden biri oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>