Universal Robots hem Türkiye’de hem dünyada büyüyecek

0

Universal Robots, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika, Tayvan ve Türkiye’deki bölgesel ofislerle birlikte dünya çapında yaklaşık 400 üzerinde partnerlik anlaşması imzaladı.

İş birliğine dayalı (Kolaboratif robot; cobot) robot firması Universal Robots, yüzde 58’lik pazar payına sahip ve geliştirdiği ileri teknolojiyle 2018’de de hızlı büyümesini sürdürüyor

“24 bini aşkın cobot satışlarımızla otomasyonu herkese ulaştırıyoruz”

Robot teknolojisinde dünya trendlerini belirlerken, kullanıcılara inovatif deneyimler yaşattıklarını ifade eden Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Gök, “Uluslararası çapta 40’ın üzerinde ödüle, robot yapım, yörünge kontrolü, robot kalibrasyonu, robot güvenliği ve robot programlama ile ilgili alanlarda 65’den fazla patente sahibiz. Dünya çapında 130’dan fazla ülkeden 28 binin üzerinde aktif kullanıcımız var. 500’ü aşkın profesyonel kadromuzla dünyanın 50’den fazla ülkesinde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. 24 bini aşkın cobot satışlarımızla otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyoruz” dedi.

“UR+ programımızda 100 sertifikalı ürünümüz var”

Endüstri alanındaki tüm sektörlerin, verimliliği artırmak için hızlı ve kolay uygulanabilir araçlara yöneldiğini belirten Gök, “Teknolojideki yenilikçi yönümüzü gösteren, liderliğimizi güçlendiren birçok ihtiyaca cevap veren UR+ adında bir platform oluşturduk. Bu eşsiz platformda hem mevcut hem de tüm yeni partnerlerimizle yakın bir iş birliği içinde çalışıyoruz. Bu platformda, son kullanıcı ve sistem entegratörlerinin ihtiyacı olan birçok cobot çevre ekipmanı Universal Robots cobot’larıyla Tak-Çalıştır ve Üretime Başla! konseptine uygun şekilde geliştiriliyor. Böylece, iş ortaklarımız ve son kullanıcılarımız, cobot’larımızla sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde sertifikalandırılmış UR+ ürünlerini seçerek hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyorlar. Var olan ürününü özelleştirmek ya da yeni bir ürün geliştirmek isteyen geliştiricilere, yenilikçi çalışmalar yapmak isteyenlere olanak sağladığımız UR+ programımızda, 100 sertifikalı ürün ve 300’den fazla onaylı ticari geliştirici şirketimiz var” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>