Üniversite mezunları için ücretsiz adli bilişim Kampı

0

BÜSİBER,  hukukçular ve mühendislik mezunları için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Adli Bilişim Kampı düzenliyor. Bu disiplinler arası programda bir taraftan Adli Bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştirecekler. Programda katılımcılar vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirecek.

Mezunlar için özel kamp

Ücretsiz Kamp ve eğitim etkinlikleri genelde üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Okul hayatı mezun olma telaşı, uzmanlaşacağı derken bir kısım öğrenci bunlardan faydalanamıyor. Ayrıca okuldan mezun olununca toz pembe hayaller geride kalınca daha gerçekçi olunabiliyor.

Bu durumu değerlendiren Doç. Dr. Bilgin Metin, adli bilişim uzmanı İbrahim Halil Saruhan ile beraber BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) etkinliği olarak  yeni mezun üniversiteliler için ücretsiz  Adli Bilişim Kampı düzenleyeceklerini söyledi.

“Adli bilişim bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda tutulan veya onlardan iletilen ses, görüntü, veri, gibi bilgi varlıklarını, etkilerden, önyargılardan ve bozulmalardan mümkün mertebe koruyarak toplamak ve analiz etmek sürecidir. Böylece geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün olur. İnceleme süreçleri, dijital kanıtı, hukuksal açıdan kabul edilebilecek bir şekilde tanımlama, koruma, analiz etme ve sunma şeklindedir. Delil üzerinde kim, neyi, neden, ne zaman ve nasıl yaptı sorularına cevap aranır” diye ekledi.

Son Başvuru Tarihi 5 ŞUBAT 2017.

Başvuru için: http://siber.boun.edu.tr/adli-bilisim-kampi

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>