Üniversite öğrencileri için Facebook Kampüs duyuruldu

0

Facebook Kampüs

Üniversite öğrencileri için geliştirilen Facebook Kampüs, öğrencilerin sosyal iletişimde kalmasını sağlayacak. Öğrenciler farklı alanlarda tartışmalara katılabilecek.

Facebook Kampüs duyuruldu

Facebook’un tarihsel gelişimine baktığımızda, Zuckerberg tarafından üniversite içinde sosyal paylaşım amacıyla kurulduğunu görüyoruz. Bu fikirler ortaya çıkan ve dünyanın en büyüğü haline gelen Facebook, geçmişe dönecek bir adım atıyor.

Facebook Kampüs adıyla duyurulan yeni ağ, sadece üniversite öğrencilerinin sosyalleşmesi üzerine kurulu olacak. Bu ağda öğrenciler, tartışmalara katılabilecekler ve yeni tartışmalar başlatabilecekler. Pandemi nedeniyle üniversitelerin uzaktan eğitime devam edecek olması da Facebook’un bu yönde kararlı bir adım atmasına neden oldu.

Uzaktan eğitim alınan bu dönemde öğrenciler iş, spor ve sanat gibi alanlarda Facebook Kampüs’ü kullanarak sosyalleşebilecek. Facebook Kampüs’ü kullanmak isteyen kişilerin kayıt için üniversite uzantılı e-posta’larını ve mezuniyet yıllarını bildirmeleri gerekiyor. Hatta kullanıcılar yan dal ve ana dal gibi bilgiler ekleyerek, kendi ilgi alanları doğrultusunda tartışmalara katılmış olabilecek. Bununla birlikte üniversite öğrencileri, diğer üniversitelerden öğrencilerle de bağlantı kurabilecekler.

Ayrıca Facebook Kampüs’te paylaşılan içerikler, yalnızca platformun kullanıcıları tarafından görünebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>