Ünlü hacker hayatını kaybetti

0

Adrian Lamo

Tanınmış bir hacker olan Adrian Lamo hayatını kaybetti. 37 yaşında hayatını kaybeden Adrian Lamo, ardında birçok cevapsız soru bıraktı.

Adrian Lamo nasıl öldü?

Hackerın ölümü babası tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuldu. Babası, Adrian’ın ölümü hakkında; “Büyük hüzün ve kırık bir kalple Adrian’ın ölümünü bildirmeliyim. Parlak bir akıl ve merhametli ruh gitti, o benim sevgili oğlumdu” paylaşımını yaptı.

Hackerın cesedinin bir komşusu tarafından bulunduğu belirtildi. Ancak ölüm nedeni hakkında bir bilgi verilmedi.

Wichita, Kansas’ta ikamet eden Kolombiyalı-Amerikalı hacker, ilk olarak 2000’lerin başlarında New York Times , Microsoft ve Yahoo gibi sistemlere sızmıştı.

Hackerın ölümünün tartışmalara neden olmasının asıl nedeni ise ABD ordusuyla yaşanan olaylar. Lamo, askeri istihbaratta görevli iki arkadaşı ile birlikte ABD ordusu hakkında bazı bilgiler elde etmişti. Arkadaşlarından biri Manning daha sonra yakalanmış ve 35 yıl ceza almıştı. Ancak Barack Obama’nın başkanlığında cezası ertelenmiş ve serbest kalmıştı.

Şimdi Lamo’nun ölümünün ardında ABD ordusu hakkında öğrendiği bilgilerin olup olmadığı merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>