UpGuard güvenlik platformu oluşturuyor

0

Silikon Vadisi siber güvenlik şirketi UpGuard, üçüncü taraf tedarikçi ilişkilerindeki gözetim ve hesap verebilirlik eksikliğini gidermeyi hedefleyen yeni bir risk hafifletme platformu sunuyor.

UpGuard CyberRisk, kullanıcılara portföyündeki her satıcıyla ilişkili siber riski gerçek zamanlı olarak görüntüleyerek risk yönetimi sürecini düzene sokuyor.

Riskler, Cybersecurity Threat Assessment Rating’e göre değerlendiriliyor ve güvenlik puanı veriliyor. Güvenlik ekipleri, üçüncü taraf satıcıların kurumsal verilere erişmesine izin verip vermeyeceğini belirlerken bu puanı dikkate alıyoe. CyberRisk ayrıca kullanıcıların güvenlik uyumluluğunu izlemelerini ve satıcı risk değerlendirmelerini otomatikleştirmelerini sağlar.

UpGuard’ın amiral gemisi ürünü, siber güvenlik için kredi tarzı bir skor sistemi oluşturuyor. Bu skoru şirketin siber risk faktörlerini, iç ağını ve sistemlerini tarayarak tarayarak belirliyor. UpGuard’ın ayrıca, herkesin güvenlik durumunu ölçmek için herhangi bir şirketin harici ağında (bir web sitesi gibi) tarama yapmasına izin veren ücretsiz web tabanlı bir araç bulunmaktadır.

Şirket, geçen yıl siber güvenlik derecelendirme sistemine 17 milyon dolarlık finansman sağlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>