UPS, dizel kamyonları elektrik enerjiliye çeviriyor

0

dizel kamyonları

Elektrikli araç teknolojisi bireysel kullanımın ötesine geçiyor. UPS, dizel kamyonları elektrik enerjiliye çevirmek için yeni ortaklıklar kurdu. Böylelikle araç filosunun üçte biri elektrikli araç haline dönüşecek.

Dizel kamyonları dönüştürme planı

Nakliye araçları her gün yüzlerce, hatta binlerce kilometre yol alabiliyor. Elektrik araç trendinin bireysel kullanımın ötesine geçerek nakliye araçları için de yaygınlaşması gerekiyor. Bunun için önemli adımlardan biri UPS şirketinden geldi. Nakliye şirketi UPS, eski dizel araçlarından 1500 kadarını elektrikli sistemlere dönüştürmek için New York Eyaleti’nin Enerji Araştırma ve Geliştirme İdaresi (NYSERDA) ile ortaklık yapıyor.

NYSERDA tarafından verilen 500.000 dolarlık hibe ile UPS, araçlarını elektrikli araca çevirme yöntemlerini yenilemek için enerji nakliye şirketi Unique Electric Solutions ile işbirliği yapacak. Bu dönüşüm iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Öncelikle UES tarafından tasarlanan 225 kW‘lık elektrikli motor şasesi tedarik edilecek. Daha sonra her gün için 3 kamyon dizelden, elektrik araca dönüştürülecek.

Her şey planlandığı gibi giderse, ortaklar kamyonları 2018 İlkbaharında dönüştürmeye başlayacak. Tahminen UPS’in dağıtım filosunun üçte birini oluşturan 1500 araç dönüşüme uğrayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>