Techinside Google News
Techinside Google News

Ürün kişiselleştirmede 3DVIA Make dönemi

3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, perakende sektörüne yönelik 3DVIA Make isimli yeni çözümünü tanıttı.
- Advertisement -

3dp_3dvia_goldrings-e1428674660216Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, perakende sektörüne yönelik “3DVIA Make” isimli yeni çözümünü tanıttı. Bu yeni çözüm; devasa stok ve uzun gerçekleştirme süreçleri olmaksızın; perakendecilere müşteriye özel ürünler sunmalarını sağlayacak. 3DVIA Make ile perakendeciler artık, müşteri ürünleri için müşteri, perakendeci ve markanın yararlanacağı kişiselleştirme olanaklarını yakalayabilecek.

3DVIA Make ile, perakendeci veya marka internet siteleri içinden, ürünler her bir müşterinin isteğine göre kapsamlı olarak kişiselleştirilebiliyor. Geniş bir ürün stokuna sahip olma ihtiyacı ortadan kaldırılarak siparişler, istendiğinde bir 3D baskı hizmeti sağlayıcı veya yerel ofis tarafından tamamlanabiliyor. Örneğin, bir müşteri bir perakende internet sitesini veya e-mağazayı ziyaret edebilir ve pek çok malzeme, renk, şekil ve tasarım arasından seçim yaparak kişiselleştirilmiş bir ürün yaratabiliyor. Müşteri, seçili ürünü satın almadan önce 360 derecelik bir görüş açısıyla değerlendirebiliyor. Tamamen kişiselleştirilmiş benzersiz bir ürün siparişi izleyen bir kaç gün içinde 3D yazıcı kullanılarak basılıp gönderilebiliyor.

Dassault Systèmes’ 3DEXPERIENCE platformu üzerinde çalışan 3DVIA Make uygulamasının ilk hedefi kuyumculuk, oyuncak ve aksesuar alanları olacak. Ürünün maliyeti minimum ve gerçekleşen işlemler tarafından belirlenen bir gelir paylaşımı modeline dayanıyor.

Dassault Systèmes 3DVIA CEO’su Vincent Picou şunları söyledi: “Bu çözüm ticari kurumların internet sitelerine entegre ederek müşterilerine sanal tasarım deneyimi sağlamalarına olanak sağlayan ilk 3D çözüm. 3DVIA Make, 3D teknolojisini tüketici pazarına taşırken önümüzdeki yıllarda bazı perakende alanlarında devrim yapma potansiyelini taşıyor.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir