USB-C elektronik atığı azaltabilir

0

USB-C elektronik atık

Avrupa Birliği USB-C’nin tek tip şarj bağlantısı olmasını teklif ediyor. Böylelikle USB-C elektronik atığı azaltma konusunda önemli olabilir.

USB-C elektronik atığı azaltmayı sağlayabilir

Avrupa Birliği, USB-C’yi tüm akıllı telefonlar ve cihazlar için standart şarj bağlantı noktası yapacak bir teklif yayınladı.

Avrupa Komisyonu yaptığı açıklamada, farklı cihazlar için birden fazla şarj cihazına sahip olmanın neden olduğu önemli miktarda e-atık ve tüketici rahatsızlığını gidermek için teklif paylaştı. AB Yetkilisi Thierry Breton, insanlar giderek daha fazla cihaz satın aldıkça ve önceki şarj cihazları kullanılamaz hale geldiği için eskidiğini de sözlerine ekledi. Breton, “Buna bir son veriyoruz. Önerimizle Avrupalı ​​tüketiciler tüm taşınabilir elektronik cihazları için tek bir şarj cihazı kullanabilecekler. Bu, rahatlığı artırmak ve atıkları azaltmak için önemli bir adım” dedi.

Komisyon, telefon şarj cihazlarının sayısını gönüllü olarak azaltmak için teknoloji endüstrisi liderleriyle yıllarca çalıştığını ve son on yılda 30 farklı türü üçe indirmeyi başardığını söyledi. Breton: “Komisyon şimdi tüm ilgili cihazlar için ortak bir şarj çözümü oluşturmak için mevzuat ortaya koyuyor. Bugünün revize edilmiş bir Radyo Ekipmanı Direktifi teklifi ile şarj portu ve hızlı şarj teknolojisi uyumlu hale getirilecek: USB-C herkes için standart port haline gelecek. AB’den yapılan açıklamada, akıllı telefonlar, tabletler, kameralar, kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve el tipi video oyun konsolları” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>