UVMask girişimi rekora koşuyor

0

UVMask girişimi

Maske takmanın çoğu bölgede zorunlu hale gelmesi, yeni girişimlerin ortaya çıkmasına neden oldu. UVMask girişimi, Kickstarter’da başarıya koşmaya devam ediyor.

UVMask girişimi hedeflediği bağışa ulaştı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok bölgede maske takmak zorunlu hale geldi. Maske konusunda yaşanan bu zorunluluk, girişimcilerin de bu alana yönelmesine neden oluyor.

Kickstarter’da destekçi toplamaya başlayan UVMask isimli bir girişim, rekora doğru koşuyor. Tasarımı ABD’de, üretimi ise Japonya’da yapılan UVMask’ın, ultraviyole ışınlarla koruma sağladığı belirtiliyor. Hatta bu maskenin, N95 maskelerden daha fazla koruyucu özellikte olduğu da vurgulanıyor. Dahili bir bataryaya sahip olan UVMask, UV ışınlarla havayı temizliyor. Böylelikle UVMask kullanıcıları nefes aldıklarında, temiz hava girişi sağlanıyor.

Piyasadaki N95 maskeler 0.3 mikrona kadar partikül koruması sağlarken, UVMask’ta bu boyutun 0.1 mikrona düştüğü belirtiliyor.

Maskenin en önemli özelliği ise filtrenin değiştirilebilir olması. Bu sayede UVMask’ın aylık filtrelerinin aylık toplam maliyeti 2 dolar seviyelerinde. Şu anda 470.160 dolar bağış toplayan UVMask için 99 dolar bağış yapıldığında, Ağustos ayında maskeye sahip olunabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>