Uydu bağlantısıyla 5G veri transferi yapıldı

0

Uydu bağlantısıyla 5G

Dünyada ilk kez uydu bağlantısıyla 5G veri transferi yapıldı. Bu çalışma, Güney Koreli uydu şirketi KT SAT tarafından gerçekleştirildi.

Uydu bağlantısıyla 5G veri transferi çalışması

Huawei ve Samsung gibi şirketlerin çalışmalarıyla 5G konusunda yenilikçi adımlar atılıyor. 2022 yılında yaygın bir kullanıma sahip olması beklenen 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Güney Kore merkezli uydu operatörü KT SAT, şimdiye kadar yapılan çalışmaların aksine bir uydu aracılığıyla 5G çalışmasına imza attı.

Özel bir router geliştiren şirket, 5G destekli bir uydu bağlantısı kullanarak veri transferi gerçekleştirdi.

KT SAT şirketinin yöneticisi HahnWonSic, uydu ve 5G bağlantılarını birbirine bağlamanın bölgesel boşlukları ortadan kaldıracağını sağlıklı bir iletişim ortamı kuracağını söyledi. Acil iletişim ihtiyacında, en sağlıklı ve en güvenli şekilde iletişim desteği sağlayabileceklerini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>