Uydu şirketleri ile diğer endüstriler de büyüyor

0

uydu şirketleri

Akıllı telefonlar, 5G, ulaşım, ödeme teknolojileri gibi birçok gelişmenin arkasında uydu şirketleri tarafından yapılan çalışmalar bulunuyor. Son veriler, diğer endüstrilerin, uydu şirketleri ile büyüme gösterdiğini ortaya koyuyor.

Teknolojinin temeli: uydu şirketleri

Bugün günlük ve iş yaşamamızda kullandığımız teknolojileri düşündüğümüzde, aslında hepsinin arkasında uydu sektöründe faaliyet gösteren şirketler bulunuyor. Dolayısıyla bu şirketler, diğer teknoloji endüstrisindeki diğer şirketler için de büyük bir öneme sahip. Ekonomik yönden baktığımızda ise uydu endüstrisi 2012 yılından günümüze hep büyüme gösteriyor. Aşağıdaki grafikte uydu şirketlerinin dünya çağında toplam yatırımları görülmektedir.

uydu şirketleri

Aşağıdaki grafik ise uydu sektöründeki en büyük şirketlerin mali tablosu ve faaliyet alanlarını göstermektedir. Tabloya genel olarak baktığımızda, şirketlerin özellikle 3 alanda yoğunlaştığı fark ediliyor. Bu alanlar; geniş bant internet dağıtımı, donanım geliştirme ve uydu özellikli hizmetlerden oluşuyor.

Geniş bant çalışmaları internet kullanımımız ve birbiriyle bağlantılı bir dünya için temel aşamalardan birisi. Donanım geliştirme çalışmalarında ise hem uzay araçlarının hem de karasal uç noktaların için iletişiminin sürmesini hedef alıyor.

uydu şirketleri

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>