Uygulama fiyatları için denetleme geliyor

0

Uygulama fiyatları

Apple, App Store için denetleme sistemini devreye sokmaya hazırlanıyor. Uygulama fiyatları denetlenerek, dolandırıcılıkların önüne geçilecek.

App Store uygulama fiyatları için denetleme uygulayacak

Uygulama sektöründe ekonomik anlamda büyüme yaşanırken, bu alanda kullanıcıların da güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Bazı uygulamalar, belirttiklerinden daha fazla kullanıcı verisine erişebiliyor veya uygulama içi satın almalarda belirttiği politikayı uygulamayabiliyor.

Apple, App Store tarafında yeni bir strateji uygulamaya hazırlanıyor. Burada fiyatları yüksek olan uygulamalar için yeni bir denetim mekanizması uygulanacak. Fahiş fiyata sahip olan uygulamalar App Store tarafından incelenecek. Bu uygulamaların büyük bir çoğunluğuna izin verilemeyecek ve kullanıcılar tarafından daha ulaşılabilir bir strateji izlenecek. Örneğin, aylık 39,99 dolar gibi ücret talebinde bulunan uygulamalar, App Store tarafından mercek altına alınacak.

Apple bu politikayla kullanıcılarını güvende tutmak istiyor. Şirketin kullanıcıları korumaya alması ve ekosistemde belirli bir denge oluşturması önemli bir dönüşümü de beraberinde getirecek. Artık uygulama geliştiriciler, yayınladıkları politikalara daha sıkı bir şekilde bağlı kalmak ve ücretlendirmelerini de buna göre yapmak durumunda kalacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>