Uygulama geliştiricileri Webit’te yarışacak

1

Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’dan önemli konuşmacıların katılacağı Geleceğin Teknoloji Liderleri Zirvesi’nin bir parçası olan Webit Nesnelerin İnterneti (IoT) Hackathon 2014, İstanbul’da 3 kıtayı buluşturarak, katılımcıların mobil uygulamalar alanında beyin fırtınası yapmalarına imkân tanıyor.

Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın teknoloji ve dijital sektörlerini bir araya getiren, 1-2 Ekim tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 6. Webit Global Kongresi, katılımcılara özel platformlarla network imkânı sunarken, düzenlenen yarışmalarla birlikte kendilerini tanıtma fırsatı veriyor.

Nesnelerin İnterneti konsepti, API’lerden işletim sistemlerine kadar pek çok konuda bilgi birikimi kazanmak isteyen sağlık, akıllı kent gibi konularda yazılım geliştiren yazılımcılara, startup’lara pek çok fırsat sunuyor.

Webit Nesnelerin İnterneti (IoT) Hackathon 2014’ün bir parçası olmak ve yarışmaya katılmak için http://www.webitcongress.com/en/webit/2014/devcamp.html/566 adresinden ücretsiz katılım yapmanız yeterli. Katılımcılar iOS, Android, MAC ya da PC için tek başlarına ya da 3 kıtadan gelen katılımcılardan oluşan gruplara katılarak uygulama geliştirecekler.

Mobil uygulama geliştirmek için sensör data formatı ve bluetooth düşük enerji bağlantısı gibi imkanların tanınacağı yarışmada, açık kaynak kullanımı da serbest. Katılımcılar 1 Ekim Çarşamba günü yazdıkları mobil uygulamayı 140 karakterle anlatacaklar ve 2 Ekim Perşembe günü ise 30 saniyelik demoyu Youtube’a yükleyecekler.

Jürinin inovasyon, kullanıcı arayüzü gibi kriterlere göre oylamasıyla ilk 10’a kalanlar belirlenecek. Ödülller 6. Global Webit Kongresi’nin başlangıç tarihinden 10 gün önce açıklanacak. Tüm ödüller Webit IoT Hackathon partnerleri Microsoft ve Concirrus tarafından sağlanacak

Yorumlar

  1. Mümkünse Ubuntucular seslerini çıkarmasın. Özgürlük ve sıfır ücreti unutmuşa benziyorlar. 8GB Ram soruma 8 aydır bir yanıtları yok! Sahne onların olduğunda ben Windows 9 lansmanı için bir yetkilisinde çoktan yol almış olacağım..
    :-)

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>