Uygulama mağazalarında 110 milyar dolar harcanacak

0

Uygulama mağazalarında

Uygulama mağazalarında tüketici hareketlerini incelemeye yönelik yapılan yeni bir araştırmaya göre 2018 yılı oldukça hareketli geçecek. Uygulama mağazalarında yüketicilerin 110 milyar dolar harcaması bekleniyor.

Uygulama mağazalarında harcamalarda yüzde 30 artış

Uygulama ekosisteminin durumu hakkında öngörü raporu yayınlayan App Annie’e göre 2018 yılında uygulama mağazalarındaki satın almalar önemli bir artış gösterecek. Uygulama marketlerinde tüketici harcamalarının 2017 yılına kıyasla yüzde 30 artarak 2018 yılında 110 milyar doları aşması bekleniyor. Bununla birlikte daha yeni bir para kazanma modeli olan uygulama içi aboneliklerde artış bekleniyor.

Çin, Hindistan ve Brezilya’nın bu artışta önemli bir paya sahip olacağı tahmin ediliyor. Satın almaların ve aboneliklerin artık oyun sektörü ile sınırlı kalmayacağı, AR uygulamalarının da bunda payı olacağı belirtiliyor.

Buna ek olarak Hindistan ve Brezilya’da, Android telefonlarda harcanan zamanın 2018 yılında artacağı, 2017 boyunca sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 30 büyüme gösterdiği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>