Uyuşturucu baskınında Bitcoin ele geçirildi

0

Uyuşturucu baskınında Bitcoin

ABD’de yapılan bir uyuşturucu baskınında Bitcoin ele geçirildi. Uyuşturucu baskınında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ele geçirilmesi, bu sektörün yasa dışı faaliyetler için de kullanıldığını bir kez daha gösterdi.

Uyuşturucu baskınında Bitcoin sürprizi

Kripto paralar her ne kadar ödeme alışkanlıklarımızı dijitalleştiriyor olsa da suçluların elinde bir yasa dışı faaliyet aracı olarak kullanılabiliyor. Özellikle blockchain teknolojisi ile takip edilemiyor oluşu nedeniyle, yasa dışı faaliyetlerde ödeme aracı olarak kullanıyor. Uyuşturucu satışı gibi birçok yasa dışı işlem, kripto paralar ile yetkililere yakalanmadan gerçekleştirilebiliyor. Bu olaylara bir örnek de ABD’den geldi.

ABD Adalet Bakanlığı ve güvenlik ekipleri tarafından yürütülen operasyonda, yasa dışı faaliyet gösteren bir grup Darknet üzerinden para aklamaya çalışırken yakalandı. Suçlular, ellerindeki dolarları kripto paraya çevirmek isterken yakalandı.

Daha sonra genişletilen operasyonda çeşitli kripto para madencilik ekipmanları, uyuşturucu maddeler, silahlar ele geçirildi. Para olarak ise yaklaşık 3.6 milyon dolar ve altın külçeleri, 2.000 Bitcoin, toplam değerleri 20 milyon doların üzerine çıkan çeşitli kripto para birimleri ele geçirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>