Techinside Google News
Techinside Google News

Uzaktan çalışma bitti: Zoom çalışanlarını tekrar ofise çağırıyor!

Uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmaya talebin artmasıyla inanılmaz rakamlara ulaşan Zoom artık çalışanlarını ofise çağırıyor

Pandemi döneminde; okulların uzaktan eğitime, bir çok iş yerinin ise uzaktan çalışma modellerine geçmesiyle birlikte devasa kullanım rakamlarına ulaşan Zoom o dönem yaklaşık altı kat bir büyüme kaydetmişti.

Şirket tıpkı kullanıcı profili gibi kendi çalışanlarına da evden çalışma modeli uyguluyordu. Ama son yaptığı açıklamayla Zoom, pandemiden beri ilk kez çalışanlarını ofiste istiyor.

- Advertisement -
Zoom başarısının sırrı

Şirket yaptığı açıklamada, ofisinin 50 mil yakınında bulunan tüm çalışanlarının en azından haftada iki gün ofiste bulunmasına istediklerini belirtti.

Bir çok analist, bu kararın arkasında pandemi ile birlikte yükselen şirketin 2021’in sonlarına doğru pandeminin eskilerin azalması ve ofislerine dönen şirket çalışanları nedeniyle düşen Zoom hisselerine bağlıyor. O tarihlerde şirket en az 100 milyar $ kaybetti.

Şirketin web sitesine göre şirket 8.400’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve bunların yalnızca %2’si ofisten çalışıyor. Alınan bu kararın şirketin geleceğini, çalışmak kültürünü ne yönde etkileyeceği ve başka şirketlerin de bu yönde adım atıp atmayacağı merak konusu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir