Uzay çalışmalarında ilkler ve Türkiye konferansı 16 Ekim’de

0

26 Mart 2008 tarihinde Türk internet kullanıcılarına bilimi ulaştırmak, daha anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek için kurulan Fizikist, amacını bilimi keyifli hale getirmek, herkesin anlayabileceği bir dilde anlatım yapmak, daha fazla kişiye bilimi aşılamak, insanların yerlerinde oturarak sadece gelişmeleri izlemesini değil bilime katkısını sağlamak, sahte bilimcilik yapan kuruluşlara karşı bir duruş sergileyerek en doğru kaynaklardan bilimsel gelişmeleri insanlara ulaştırmak olarak tanımlıyor.

Geçtiğimiz aylarda “CERN ve Higgs Bozonu’nun 25 Asırlık Hikâyesi”, “Dünya Dışı Akıllı Yaşam ve Karadelikler”, “Fiziğin Sağlık ile İlişkisi ve Kanser Fiziği” başlıkları altında bilim konuşmaları düzenleyen Fizikist, meraklıları için bu sefer de “Uzay Çalışmalarında İlkler ve Türkiye” başlığı altında dünyadaki ve ülkemizdeki uzay çalışmaları tarihini ele alacak.

Astronom Süleyman Fişek ve Astronom Furkan Ali Küçük’ün konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik, 16 Ekim Pazar günü saat 15.00’de İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz ancak kontenjanlar ise sınırlı.

Astronom Süleyman Fişek ve Astronom Furkan Ali Küçük’ün konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik, 16 Ekim Pazar günü saat 15.00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise ücretsiz. Etkinliğe katılım için buradaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>